روشهای برش ورق ام دی اف

فهرست مطالب

روشهای برش ام دی اف

از پر اهمیت ترین مراحل تولید مصنوعات چوبی، برش ورق های آن است. اگر برش ورق ام دی اف به صورت دقیق و تمیز انجام شود زیبایی و کیفیت کار صد چندان خواهد بود. در گذشته برش ها به صورت دستی و توسط استادکاران ماهر انجام می شد. اما با پیشرفت تکنولوژی و ظهور دستگاههای پیشرفته، برش ورق mdf توسط دستگاه انجام می شود.

از پیشرفته ترین دستگاهها که امروزه برای برش استفاده می شود، دستگاه پانل بر اتوماتیک و دستگاه سی ان سی و دستگاه برش لیزر است.

خدمات برش با دستگاه پانل بر اتوماتیک

دستگاه پانل بر اتوماتیک
دستگاه پانل بر اتوماتیک

پانل بر اتوماتیک یا دستگاه کات ام دی اف برای برش اجسام صفحه ای استفاده می شود. برای استفاده از این دستگاه، ابتدا باید ابعاد برش به نرم افزارهایی مانند wincam وارد شود. این نرم افزار علاوه بر اندازه ها، میزان ورق مصرفی را نیز محاسبه می کند. ورق های کار آماده شده و ابعاد به دستگاه ارسال می شود. در ادامه از مواد مخصوص برای سطح کار روی صفحه مربوطه استفاده می شود تا ارتفاع صفحه تنظیم شود. شیفت برش و سایر پارامترهای دستگاه تنظیم شده و عملیات برش آغاز می گردد. پس از اتمام برش، کارهایی مثل شارژ و تمیزکاری انجام می شود تا نتیجه نهایی بی عیب و نقص باشد.

وین کم
ثبت ابعاد در wincam

دستگاه کات به دلیل داشتن تیغه های خیلی تیز و دقیق امکان برش با ابعاد و شکل های مختلف را فراهم می کند. به دلیل سرعت و دقت بالای دستگاه و هزینه کم و برش با حداقل پرتی ورق، از این روش به عنوان یک روش اقتصادی و کارآمد برای برش mdf استفاده می شود. برای سفارش برش با دستگاه پانل بر از صفحه خدمات برش ام دی اف اقدام کنید.

هزینه برش ورق با دستگاه پانل بر

قیمت برش ورق ام دی اف با دستگاه کات، به صورت ورقی محاسبه می شود. بسته به نوع ورق و ابعاد آن هزینه برش متفاوت خواهد بود. قیمت خدمات برش در کارگاه ما را از صفحه تعرفه ها ببینید.

خدمات برش با دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی
دستگاه سی ان سی

جهت برش ورق mdf با اشکال خاص از دستگاه cnc استفاده می شود. دستگاه سی ان سی، ام دی اف یا چوب را با ابعاد و شکل های مختلف در کمترین زمان و با دقت بالا برش می زند. این قطعات بیشتر در صنعت مبل سازی و کابینتهای کلاسیک استفاده می شود. دستگاه سی ان سی علاوه بر برش، عملیات حکاکی روی چوب و mdf را نیز انجام می دهد. cnc بهترین دستگاه برای تولید قطعات مشابه و به صورت سری کاری است. صفحه خدمات cnc ام دی اف نحوه ارائه این خدمت در کات یونیکس را بیان می کند.

نحوه عملکرد دستگاه برش cnc

برش با دستگاه سی ان سی در دو مرحله انجام می شود. مرحله طراحی و مرحله اجرا.
در مرحله طراحی، طرح برش توسط یکی از نرم افزارهای سه بعدی مثل اتوکد یا 3dmax پیاده سازی می شود. سپس طرح به دستگاه انتقال داده می شود. ورق مورد نظر روی دستگاه قرار می گیرد و عملیات برش آغاز می گردد. در مقاله سی ان سی ام دی اف به طور مفصل در زمینه کار دستگاه سی ان سی توضیح داده شده است. اگر علاقه مند هستید مطالعه آن خالی از لطف نیست.

هزینه برش ورق با دستگاه سی ان سی

عموما هزینه برش cnc به صورت دقیقه ای محاسبه می شود. مدت زمانی که طول می کشد تا یک طرح توسط دستگاه پیاده سازی شود محاسبه و هزینه براساس آن تعیین می گردد. البته در بعضی از کارگاهها هزینه را به صورت متری نیز محاسبه می کنند.

خدمات برش با لیزر

برش ام دی اف با لیزر یکی از روش‌های مورد استفاده در صنعت مبلمان، کابینت سازی و دکوراسیون داخلی است. در این روش، از دستگاه لیزر برای برش و حکاکی روی سطح ام دی اف استفاده می‌شود. با داشتن دقت بالا در برش زدن و امکان برش در طرح های پیچیده، این روش در صنعت ساختمانی توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در نتیجه، استفاده از برش ام دی اف با لیزر، بهبود کیفیت محصولات نهایی و همچنین افزایش کارایی در تولید را به همراه دارد. اما عیب استفاده از برش لیزری امکان ایجاد سوختگی روی لبه های برش خورده را دارد. این سوختگی به دلیل حرارت بالای ناشی از لیزر است. با ظهور دستگاه سی ان سی، استفاده از لیزر برای برش ورق ام دی اف جایگاه خود را در صنعت دکوراسیون از دست داده است.

دستگاه برش لیزر
دستگاه برش لیزر

نحوه کار دستگاه لیزر برای برش ام دی اف

دستگاه لیزر برای برش ام دی اف از تکنولوژی لیزری استفاده می کند که با تابش نوری از یک بار لیزر، قطعات دقیقی را از ام دی اف برش می دهد. برای شروع، فایل طراحی قطعه را در کامپیوتر لود می کنند و سپس با استفاده از یک نرم افزار کنترلی، قطعات دقیقی را برای برش در فایل طراحی تنظیم می کنند. بعد از تنظیم و تدوین فایل، ام دی اف را برای برش روی صفحه مربوطه قرار می دهند و دستگاه لیزر را به حالت برش قرار می دهند. سپس، با تابش لیزر، قطعات مورد نیاز از ام دی اف برش می دهند و پس از پایان کار، قطعات نهایی توسط کارگران باهوش و فنی جدا شده و آماده استفاده می شوند.

هزینه خدمات برش با دستگاه لیزر

بسته به اندازه و پیچیدگی پروژه، هزینه برش لیزری ام دی اف ممکن است متفاوت باشد. موارد دیگری مانند تعداد برش ها، اندازه و ضخامت ماده ام دی اف نیز تاثیرگذار بر هزینه نهایی می باشند. برخی از شرکت ها به عنوان مثال، بر اساس متراژ ورق یا هر متر خط برش از مشتریان هزینه می گیرند. بنابراین، برای دانستن دقیق هزینه لازم است با شرکت های برش لیزری ام دی اف تماس گرفته شود و درخواست قیمت گذاری را ارسال کنید تا تعرفه هزینه برش لیزری ام دی اف برای پروژه خود را مشخص کنند.

مهمترین مزایای کارگاه برش mdf

استفاده از دستگاههای پیشرفته مانند پانل بر اتوماتیک و دستگاه سی ان سی برای برش ورق ام دی اف نیازمند مهارت و تخصص خاص است. به علاوه قیمت بالای این دستگاه و شرایط خاص نگهداری ان، این امکان برای همه ام دی اف کاران وجود ندارد که به این دستگاهها تجهیز شوند. بنابراین کارگاههایی تحت عنوان کارگاه برش به وجود آمدند. این کارگاهها به صورت تخصصی کار برش mdf را انجام می دهند. کابینت کاران پس از آماده کردن طرح اجرایی، ورق ها را به کارگاه برش تحویل می دهند تا کار برش ورق ها انجام شود.

کارگاه ام دی اف کات یونیکس
کارگاه خدمات ام دی اف

از مهمترین مزایای برش اتوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دقت بالای برش
  • سرعت زیاد
  • امکان برش در طرح های پیچیده
  • بهبود کیفیت محصولات نهایی
  • صرفه جویی در مصرف ورق
  • صرفه جویی در هزینه ها

کلام آخر

برای ارسال ورق ام دی اف به کارگاه خدماتی برای برش، ابتدا باید اطلاعات کاملی از کارگاه و نوع خدماتی که در آن ارائه می‌شود بدست آورید. پیشنهاد ما این است که کارگاهی را انتخاب کنید که سایر خدمات ام دی اف مانند نوار pvc را نیز انجام دهد تا مجبور به جابه جایی ورق ها از کارگاهی به کارگاه دیگر نباشید. به علاوه برخی از کارگاههای خدمات ام دی اف کار تامین ورق را نیز انجام می دهند. با انتخاب این کارگاهها به دلیل تجربه ای که در تامین ورق دارند مطمئن می شوید که بهترین ورق با مناسبترین قیمت را تهیه خواهند کرد. همچنین دیگر نیازی به پرداخت هزینه حمل بار به کارگاه نیست.
کارگاه خدمات ام دی اف کات یونیکس به عنوان مجهزترین کارگاه خدماتی در غرب استان اصفهان می تواند انتخاب مناسبی برای انجام خدمات برش ام دی اف باشد. به علاوه کارگاه کاتیونیکس دارای یک تیم طراحی حرفه ای دکوراسیون است که انجام خدمات طراحی را نیز می توانید به آنها واگذار کنید. فقط کافی است ابعاد فضایی که مایل به طراحی آن هستید به کارگاه ارسال کنید. کار طراحی را انجام می شود. پس از تایید طرح توسط کارفرما ، طرح به همراه ابعاد یونیت آن به کارگاه تحویل داده می شود. تا کار برش و سایر خدمات ورق ها انجام گردد. در نهایت کار به صورت آماده تحویل کارفرما می شود. به این صورت کارفرما تنها کار مونتاژ و نصب را انجام میدهد.
از این صفحه میتوانید اطلاعات لازم در زمینه خدمات کارگاه کات یونیکس را دریافت کنید.

خدمات MDF ارائه شده در کارگاه
نمونه کارهای طراحی:
آخرین مقالات:
ایده های ساخت:
مشاوره فوری

جهت مشاوره، سفارش خدمات و استعلام قیمت به روز ورق از طریق لینک زیر اقدام کنید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x