تکنولوژی طراحی سه بعدی و کاربرد آن در صنعت دکوراسیون

فهرست مطالب

تکنولوژِی طراحی سه بعدی

آیا تا به حال برای شما پیش آمده بعد از ساخت کابینتهای آشپزخانه با اشتباهات بزرگی رو به رو شوید که قابل جبران نیست و یا متحمل هزینه بالایی است. یا حتی ایرادی ندارد اما مطابق با سلیقه شما نیست؟ یا بعد از خرید مبلمان خانه با سایر قسمتها همخوانی نداشته باشد. راه حل این مشکل استفاده از تکنولوژی طراحی سه بعدی است. در ادامه با ما همراه باشید.

تکنولوژی طراحی سه بعدی

تکنولوژی طراحی 3D ابزاری قدرتمند است که به طراحان و مهندسان اجازه می دهد تا شی های سه بعدی را با دقت بالا، سرعت بیشتر و با کمترین هزینه تولید کنند. با استفاده از این تکنولوژی، طراحی و ساخت اشیاء دقیق و با قابلیت تولید انبوه آسانتر شده است. مهمترین مزیت Design و Technology طراحی سه بعدی، این است که کاملاً مستقل از مهارت های انسانی است. به عبارت دیگر طراحی های 3D را می توان توسط کامپیوتر و نرم افزارهای خاص به راحتی انجام داد که این منجر به کاهش هزینه های تولید و مدت زمان ساخت محصول می شود. همچنین، این فناوری برای طراحی بخش های پیچیده و دقیق و موارد خاص بسیار کاربردی است.

تکنولوژی طراحی سه بعدی

طراحی سه بعدی دکوراسیون

طراحی سه بعدی دکوراسیون انجام فعالیتی است که به کمک آن می‌توان به صورت دقیق با پیش‌بینی دقیق، نقشه‌های سه بعدی از فضاهای داخلی را طراحی کرد. این روش با نرم افزارهای طراحی سه بعدی مانند 3dmax انجام می‌شود و معمولا جهت به خدمت گیری در طراحی دکوراسیون داخلی منازل، دفاتر کار و فضاهای تجاری به کار گرفته می‌شود. طراحی سه بعدی به دکوراتورها اجازه می‌دهد تا پیش از پیاده‌سازی پروژه خود، با تصویری واقعی از فضا آشنا شده و قبل از اقدام به ساخت ایرادات کار برطرف شود.

طراحی سه بعدی آشپزخانه

ضرورت استفاده از طراحی سه بعدی دکوراسیون

طراحی سه بعدی دکوراسیون با استفاده از نرم افزارهای مختلف، برای طراحان دکوراسیون، معماران و مشتریان بسیار مفید است. در ادامه به چند نمونه از مزایای استفاده از طراحی اشاره می کنیم:

1- ارائه کار مطابق با سلیقه مشتری

با استفاده از ابزارهای سه بعدی، می توان نمایش واقعی تری از یک طرح دکوراسیون را به مشتری ارائه داده و از احتمال بروز ایرادات در مراحل بعدی کاست. علاوه بر این به مشتری کمک می کند که بهترین و نزدیکترین طرح به سلیقه خود را انتخاب کند و احتمال اعمال تغییرات در طرح پس از اجرا، به حداقل می رسد. در واقع طراحی سه بعدی مانند یک بیمه ارزان قیمت برای طرح عمل می کند.

2- استفاده بهینه از فضای موجود

در طراحی دکوراسیون علاوه بر زیبایی فضا، کارآمد بودن آن نیز بسیار با اهمیت است. استفاده از یک طراح حرفه ای به شما کمک می کند که پرتی فضا به حداقل برسد و از فضای موجود به بهترین شکل استفاده شود. همچنین، می توان با اعمال تغییرات و بهبودهای لازم در فضاهای سه بعدی، طرح نهایی را بهینه کرد.

3- امکان تعیین متریال مطابق با سلیقه مشتری

طراحی این امکان را به کارفرما می دهد که طرح را با متریالهای مختلف ببیند و بهترین آنها را انتخاب کند. این مورد بخصوص در ساخت کابینت و انتخاب سبک و نوع ورق آن اهمیت پیدا می کند.

4- کاهش زمان اجرا

داشتن یک طرح نهایی و الگوی اجرایی روند ساخت دکوراسیون را هدف مند می کند و به کاهش زمان اجرا کمک می کند.

5- مدیریت هزینه ها

داشتن یک طرح نهایی از دکوراسیون امکان برآورد میزان ورق مصرفی و هزینه های اجرا را فراهم می کند بنابراین کارفرما می تواند مطابق با بودجه خود برنامه ریزی های لازم را انجام دهد.

در نهایت با مزایایی که طراحی سه بعدی دکوراسیون دارد، می توان از بالا بودن کیفیت کارهای دکوراسیون و رضایتمندی مشتریان اطمینان داشت.

طراحی سه بعدی آشپزخانه مدرن

طراحی سه بعدی آشپزخانه مدرن

به جرات می توان گفت پرکاربردترین استفاده از طراحی سه بعدی در صنعت دکوراسیون برای طراحی کابینت آشپزخانه است. کابینتهای mdf در سبک های مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک و انزو طراحی و ساخته می شود. از میان این سبکهای طراحی ، سبک مدرن از همه پرطرفدارتر است. ویژگی های خاص کابینتهای مدرن ضرورت استفاده از طراحی سه بعدی برای این سبک از آشپزخانه را صدچندان می کند. در ادامه به ویژگی های کابینت مدرن اشاره ای خواهیم داشت:
آشپزخانه های مدرن دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از آشپزخانه های قدیمی متمایز می کنند. این ویژگی ها عبارتند از:

  1. استفاده از تجهیزات الکترونیکی پیشرفته مانند ماشین ظرفشویی، یخچال بزرگ، فر و شوفاژ برقی.
  2. طراحی منطبق با استانداردهای امنیتی و بهداشتی.
  3. استفاده از کابینت های چوبی با رنگ و طرح مدرن و قابل تنظیم برای سهولت در نگهداری و شستشوی آنها.
  4. داشتن نورپردازی مناسب برای افزایش روشنایی و کاهش فضاهای خالی و تاریک.
  5. استفاده از مصالح با کیفیت بالا و مقاوم به آب، خط و خش و حرارت.
  6. فضای باز و نورپذیر با دیزاین خلاق و شیک.
  7. استفاده از میز و صندلی های راحت و مطابق با استانداردهای امنیتی.
  8. داشتن فضای کافی برای رفت و آمد، نگهداری ابزار آشپزی، ذخیره مواد غذایی و نوشیدنی و پخت و آماده سازی غذا.

به علاوه اینکه سبک مدرن نسبت به سایر سبک ها اقتصادی تر بوده و با هزینه کمتر ساخته می شود. به همین دلیل در آپارتمان ها و فضاهای کوچک از این مدل کابینت استفاده می کنند. بنابراین استفاده بهینه از فضای موجود در آشپزخانه های مدرن بسیار پر اهمیت است.
در طراحی سه بعدی آشپزخانه مدرن، ابتدا باید مـطالـعه کرده و چـشـم انداز کـامــلی از فضای آشپزخانه داشته باشیم. آشپزخانه‌های مدرن باید دارای چیدمانی منطقی و هوشمند باشند و همچنین باید به راحتی قابل تمیز شدن باشند. کابینتهای آشپزخانه مدرن، شامل خطوط تمیز، تند و دقیق می‌باشد. در این ترکیب تکنولوژی و طراحی، لازم است که به نظرات کارشناسان آشپزخانه نیز توجه شود و برای داشتن یک آشپزخانه ایده آل از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید.

مراحل طراحی سه بعدی کابینت

طراحی کابینت، ابتدا با دریافت نیازمندی‌های مشتری و اندازه‌های فضای مورد نظر، آغاز می‌شود. در این مرحله، با استفاده از نرم‌افزارهای خاصی مانندAutoCAD و SketchUpو 3dmax، نقشه‌های فضای داخلی و موقعیت در‌ها، پرده‌ها، کشوها و سایر اجزای کابینت تهیه می‌شود.
سپس با استفاده از نقشه سه بعدی، امکان دیدن کامل شکل نهایی کابینت برای مشتری مهیا می‌شود. و مشتری با مشاهده طرح، اطمینان حاصل میکند که مشخصات و سایزهای مورد نظرش رعایت شده است. در نهایت، با تصویب طرح نهایی، می‌توان به مرحله ساخت کابینت پرداخت و طرح سه بعدی را به کارگاه خدمات ام دی اف برای ساخت و نصب کابینت ارسال کرد.

سخن پایانی
با توجه به بالا بودن هزینه های اجرای دکوراسیون و کابینت توصیه می شود که قبل از اقدام به ساخت از یک طراح بخواهید که فضای مد نظر را برای شما طراحی کند. این کار احتمال خطا را به حداقل می رساند و کمک می کند تا شبیه ترین طرح به سلیقه خود را داشته باشید. در واقع طراحی سه بعدی مانند یک بیمه ارزان قیمت برای شما عمل کرده و در نهایت فضایی مطابق با میل و سلیقه خود خواهید داشت.
طراحان ما در مجموعه کاتیونیکس می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. نمونه های طراحی کابینت آشپزخانه و سایر فضاهای داخلی را از اینجا ببینید.


اگر خارج از استان اصفهان زندگی می کنید این مژده را به شما می دهیم که طراحی ها در مجموعه کاتیونیکس به صورت غیر حضوری انجام می شود. بنابراین بدون دغدغه سفارش خود را ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش از صفحه خدمات طراحی سه بعدی آشپزخانه و دکوراسیون اقدام کنید.

خدمات MDF ارائه شده در کارگاه
نمونه کارهای طراحی:
آخرین مقالات:
ایده های ساخت:
مشاوره فوری

جهت مشاوره، سفارش خدمات و استعلام قیمت به روز ورق از طریق لینک زیر اقدام کنید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x